Nowe Niebo znowu zaświeciło w Gdyni

Zespół New Heaven po raz drugi w historii naszego zboru zawitał do nas z Koncertem. Tym razem to było wyjątkowe przeżycie. Koncert nosił tytuł „Spacer w ogrodzie”. 

Przypomnijmy, że grupę New Heaven tworzy kilkoro młodych ludzi którzy poprzez muzykę pragną opowiadać ludziom o tym, co Chrystus uczynił w ich życiu. Dźwięki i słowa dają wyjątkową możliwość szkicowania przed widzami poetyckiego choć bardzo realnego obrazu własnych doświadczeń z Bogiem.

Przygotowania do koncertu rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej. Wśród mieszkańców Gdyni rozpowszechniono ponad tysiąc ulotek i kilkadziesiąt plakatów. Zadbaliśmy także o to, aby informacja o koncercie pojawiła się w internecie. Warto jednak dodać, że sobotni koncert w naszym zborze był … drugim koncertem zespołu tego dnia! Wcześniej udali się do Zakładu Karnego w Sztumie! Tam czekała na nich już przygotowana sala główna a także wychowawcy i sam dyrektor zakładu który postanowił także wziąć udział w koncercie. Tutaj możecie przeczytać oddzielną relację z tego wydarzenia.  W ZK w Sztumie jest już kilkunastoosobowa grupa osób zainteresowanych studiowaniem Słowa Bożego. Co tydzień jeździmy tam służąc Słowem Bożym i modlitwą osadzonym tam więźniom.

Po powrocie do Gdyni i szybkim obiedzie, Karolina, Daniel, Jonasz, Maciek, Daniel i Mariusz  rozpoczęli rozkładanie sprzętu. Pomagał im – jak zawsze niezastąpiony – Radek; nasz akustyk 🙂 Zespól nie miał jednak dużo czasu na próbę dźwięku; kilka godzin przed koncertem przyszła grupa sióstr na czele z Ewą Hopa, które zmieniły naszą salę modlitwy nie do poznania! To było niewiarygodne jak w przeciągu kilkudziesięciu minut pomieszczenie przeobrażało się w przepiękny ogród pełen kwiatów, roślin, „skał” a nawet świec, wody i kamieni.

Koncert potrwał około półtorej godziny. Dzięki Krzyśkowi Kozłowskiemu który czuwał nad multimediami w trakcie koncertu, przybyli goście mieli także okazję śpiewać wraz z zespołem niektóre piosenki. W trakcie „Spaceru w ogrodzie” była także okazja do tego, aby ludzie mogli dzielić się własnymi doświadczeniami z Bogiem. Nic nie daje tak wiele radości jak słuchanie o tym co Bóg zmienia w życiu wierzącego człowieka. Powiedzieć można przecież wszystko, ale doświadczanie Bożej łaski i opieki jest bezcenne.

Czekamy na kolejną możliwość goszczenia u nas zespołu. Mamy nadzieję, że będzie to już naprawdę niedługo!

K.Z