Witaj,

cieszę się, że wszedłeś na tę stronę.

Pracę pastora rozpocząłem w 1986 roku, będąc jeszcze studentem zaocznym na pierwszym roku Seminarium Duchownego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Podkowie Leśnej (dziś to Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna im. Michała Beliny-Czechowskiego). Pracowałem w Ostrowie Wielkopolskim, Stargardzie Szczecińskim, Szczecinie, Elblągu, Koszalinie, Kołobrzegu, Słupsku, a obecnie pracuję w Lęborku, Gdyni i na Kaszubach. Pasjonuję się tematyką usprawiedliwienia z łaski przez wiarę oraz proroctwami Księgi Daniela i Apokalipsy Jana.
Moje hobby to historia, profilaktyka zdrowia i sport. Jestem wegetarianinem od 32 lat i ciągle jestem otwarty na nowe doświadczenia związane z zagadnieniami zdrowia. Sport zawsze był moją pasją. Regularnie gram w tenisa ziemnego, pływam, lubię jeździć na rowerze, codziennie rano gimnastykuję się 15-20 minut.

Zostałem ochrzczony przez zanurzenie w rzece w dniu 7 lipca 1984 roku na adwentystycznym campie młodzieżowym w miejscowości Wisła. Był to najpiękniejszy dzień mojego życia.  Przed chrztem znałem się z adwentystami dwa i pół miesiąca. Nie mogłem sobie znaleźć miejsca w życiu. Pracowałem jako listonosz, sanitariusz, referent, nauczyciel WF, przewodnik muzealny, sprzedawałem warzywa i owoce, a na koniec jako aktor Teatru Lalek w Słupsku. W końcu Pan Bóg powołał mnie na pastora, za co jestem Mu bardzo wdzięczny.

W trakcie chrztu w Zbychowie – lipiec 2021 roku

Moje pierwsze nawrócenie było związane z Kościołem rzymskokatolickim. Miałem chyba 18 lat i bardzo pragnąłem Boga, mimo że nie znałem Biblii i Jezusa. Wierzę jednak, że Bóg dotykał wtedy mojego serca. Dwa razy uczestniczyłem w pielgrzymce do Częstochowy. Potem przeżyłem zawód miłosny i kupiłem Biblię od świadków Jehowy. Wierzę, że Bóg wtedy tym kierował… Zacząłem czytać Biblię i odszedłem z Kościoła rzymskokatolickiego.

Z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego zetknąłem się w kwietniu 1984 roku w moim rodzinnym Słupsku. Trafiłem tam na publiczny wykład o stanie człowieka o śmierci. Zrobił on na mnie ogromne wrażenie. Zacząłem pobierać lekcje biblijne i zdecydowałem się na chrzest. Potem to już powołanie do pracy w Kościele. Najpierw ewangelista-kolporter, a następnie już jako pastor.

Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń do mnie. Chętnie z Tobą porozmawiam.

tel.: 600 037 545

email: jacek.igla@adwent.pl

Jacek