Chrzest Adama.

Już prawie rok minął od dnia kiedy Adam pojawił się w naszym zborze. Wspaniale było patrzeć jak wzrasta w Chrystusie.  6 kwietnia 2019 roku przypieczętował swoją wiarę chrztem w obecności braci i sióstr w zborze w Gdańsku na Jaśkowej Dolinie.

Uroczystość była wzruszająca. Znając bowiem trudną przeszłość Adama, serce się raduje, że jest na Nowej drodze. Adam zaczął wołać do Boga, gdy był na dnie rozpaczy, pogrążony w nałogach. Bóg go wysłuchał i wskazał drogę  do Jezusa. Słuchając wykładów przez Internet i czytając Pismo Święte poznał prawdę, m.in  dotyczącą 10 przykazań Bożych. Dalsze poszukiwania sprawiły, że trafił do zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i już tu pozostał.

Ta historia prawdziwa uczy nas i daje nadzieję na to, że nigdy nie jest za późno, aby przyjąć Pana Jezusa do serca. Bóg dał wyraz tego w słowach zapisanych w księdze Objawienia 3, 20:

„Oto stoję u drzwi i pukam; jeśli ktoś usłyszy mój głos oraz otworzy drzwi, wejdę do niego i będę z nim spożywał posiłek, a on ze mną.”

Nie traćmy czasu na zwlekanie. Jezus zrobił już pierwszy krok. Oddał życie za Ciebie i mnie. Nie marnujmy tej szansy i wpuśćmy go do środka. Nie walcz sam z grzechem. Po prostu przyjdź do Niego i poproś o pomoc.

Korespondent Zborowy. 

[Zdj. Agnieszka Kasprowicz-Kluska]