Spotkania z Archeologią Biblijną

W dniach 28-31 maja w Gdyni odbyły się wyjątkowe wykłady archeologiczne. Specjalnie na spotkania z Archeologią Biblijną przyjachał do nas dr. Paweł Szkołut ze zboru w Krakowie.

W serii czterech wykładów dr. Szkołut podzielił się z nami wspaniałymi zdjęciami, informacjami ale przede wszystkim doświadczeniami z własnych wypraw archeologicznych do tak ważnych dla historii chrześcijaństwa miejsc.

Poruszyliśmny zagadnienia związane ze znaczeniem i funkcją Świątyni Jerozolimskiej w starym testamencie. Wyruszyliśmy także śladami Indiany Jones’a w poszukiwaniu Arki Przymierza. Zastanawialiśmy się również nad skałą, o której w swojej wypowiedzi do Piotra mówi Jezus (Ewangelia Mateusza 16, 18) oraz stanęliśmy na prawdziwej Górze Przemienienia. Na koniec zwiedziliśmy starożytną Jerozolimę z czasów Jezusa.

Wykłady stały się dla nas wyjątkową wycieczką po miejscach o których tak wiele czytamy, a o których często niewiele jeszcze wiemy.

Wśród uczestników znalazło się wiele osób, które po raz pierwszy zdecydowały się odwiedzić nasz zbór w Gdyni. Wierzymy, że zawiązane relacje pozwolą nam spotkać się na kolejnych organizowanych przez nas wydarzeniach. A kolejne inicjatywy już wkrótce!

DK.

Wszystkie wykłady są dostępne w kanale zboru na serwisie YouTube (kliknij w zdjęcie):

Zrzut ekranu 2016-07-07 o 22.43.17

ZOBACZ ZWIASTUN!

WIĘCEJ ZDJĘĆ!