„Podaj dłoń” w koncercie dla Emilki!

Mirek Karauda z Łodzi wystąpi w Gdyni 6 października 2018 roku o godzinie 18:00. Mającego za sobą liczne koncerty w Europie, USA i Australii artystę, będzie można posłuchać za darmo w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Krasickiego 32 w Gdyni.

Karauda w trakcie występu podczas jednego z finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi.

Karauda to urodzony w 1956 roku łódzki artysta, bas-baryton. Przez wiele lat związany był z zespołem „Advent Singers” wykonującym muzykę gospel, z którym koncertował w wielu krajach na zachodzie Europy.

Dzisiaj artysta pozostaje dalej wierny temu repertuarowi i wykonuje współczesną pieśń religijną. Ma za sobą liczne występy w Europie, USA i Australii.

Artysta podczas występu w Wielkiej Brytanii w programie „Life Development”.

 

Koncert „Podaj dłoń”, który odbędzie się w Gdyni, będzie miał jednak wyjątkowy charakter. W trakcie spotkania zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy dla 4 letniej Emilki, chorującej na białaczkę. Marzeniem Emilki jest wyprawa w góry. Emilka jest podopieczną Fundacji Mam Marzenie. Więcej o dziewczynce można znaleźć na stronie Fundacji: http://www.mammarzenie.org/marzyciele/8377-Emilia/

Wiele utworów, które zaprezentuje podczas koncertu w Gdyni, to jego własne kompozycje. – Śpiewem chcę przede wszystkim służyć Bogu i ludziom, dając świadectwo swojej wiary – deklaruje artysta, będący też duchownym Kościoła adwentystycznego. Pastorem został w 1983 roku, jest m.in. założycielem jednego z łódzkich zborów Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, byłym przewodniczącym Diecezji Wschodniej oraz koordynatorem corocznych koncertów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy u adwentystów.

Mirosław Karauda ma żonę Klaudię oraz dwóch synów: Tomasza i Łukasza, który jest młodym śpiewakiem operowym. Łukasz ukończył prestiżową Royal Welsh College of Music a obecnie koncertuje w Polsce.

Koncert odbędzie się 6 października 2018 roku o godzinie 18:00 w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Gdyni, przy ul. Krasickiego 32.

Wstęp bezpłatny.