Piknik Rodzinny przeszedł (niestety) do historii!

Dzieci są wspaniałym darem od Boga. Już na samym początku Pisma Świętego Bóg podkreśla, że posiadanie dzieci, to znak Bożego błogosławieństwa.

„ I błogosławił im Bóg i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną…”

Ks. Rdz. 1;28

W naszym zborze możemy pochwalić się całkiem sporą gromadką, dlatego postanowiliśmy, że raz w roku zorganizujemy DZIEŃ SPECJALNIE DLA NICH. 18 czerwca w sobotę w zborze w Gdyni z okazji zakończenie roku szkolnego odbył się wspaniały festyn dla dzieci. Dzień choć długi obfitował w bardzo interesujący i napięty program.

W tym dniu począwszy od nabożeństwa dzieci grały pierwsze skrzypce. Specjalny apel prowadziła siostra Mirka Samulewicz, w którym historią o Samuelu przypomniała nam jak ważną rolę dzieci odgrywają w oczach bożych. Niedługo potem siostra Agnieszka Kasprowicz – Kluska w kazaniu Słowa Bożego zwróciła nam uwagę na istotę traktowania dzieci. Dorośli często zapominając jak to byli dziećmi, oczekują od dzieci doskonałości i dojrzałości. Dzieci chcą czuć się częścią zboru, tak jak dorośli, chcą być zauważane i doceniane. Aby skraść ich wrażliwe serca i zaufanie, należy pokrzepiać je na duchu, chronić od sideł szatana czy dzielić wspólnie z nimi smutki i radości. Pamiętajmy, że dzieci w swoich młodych umysłach również podejmują decyzje dla Pana Boga:

„I przynosili do Niego dzieci, aby je dotknął, lecz uczniowie surowo im zabraniali. Gdy Jezus to zobaczył, oburzył się i powiedział do nich: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie zabraniajcie im, bo do takich jak one należy Królestwo Boga…” (Mt. 10,13).

Po nabożeństwie dzieci miały swoją agapę. Natomiast kiedy nabrały sił, rozpoczął się program ułożony specjalnie dla nich, a w nim mogły korzystać z takich atrakcji jak:

  • Historia stworzenia pokazana w ciekawy sposób,
  • Dekorowanie ciasteczek i przygotowywanie owocowych szaszłyków,
  • Malowanie buziek na postać zwierzątek i interesujących postaci,
  • Rodzinna sesja zdjęciowa, sesja z makietami (arka Noego, wieloryb Jonasza, zbroja) i innymi akcesoriami
  • Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu,
  • Wspólny śpiew,
  • Malowanie na folii.

Myślę, że w imieniu wszystkich dzieci i rodziców, którzy brali udział w festynie mogę śmiało powiedzieć, że : To był wspaniały czas! Widok uśmiechniętych i szczęśliwych dzieci jest bezcenny. Był to pierwszy festyn, ale mamy nadzieję, że nie ostatni i że w przyszłym roku grono dzieci biorących w nim udział się powiększy.

Naszym celem jest uczynić zbór miejscem przyjaznym dla dzieci oraz okazać im ciepło, serce i należne im zainteresowanie.

Aleksandra Piasecka

– Korespondent Zboru –

Zrzut ekranu 2016-06-29 o 00.22.20