Ordynacja Starszego Zboru

Starszych więc, którzy są wśród was, proszę, ja również starszy, a przy tym świadek Chrystusowych cierpień oraz uczestnik tej chwały, która ma się objawić: paście stado Boże, które jest przy was, strzegąc go nie pod przymusem, ale z własnej woli, po Bożemu; nie ze względu na brudny zysk, ale z oddaniem; i nie jak ci, którzy ciemiężą wspólnoty, ale jako żywe przykłady dla stada. Kiedy zaś objawi się Najwyższy Pasterz, otrzymacie niewiędnący wieniec chwały. Tak samo wy, młodzieńcy, bądźcie poddani starszym! ”

1 List Piotra 5, 1-5

15 maja 2008 roku Daniel wraz z żoną Agnieszką – jako młode małżeństwo – postanowili zamieszkać w Gdyni. Początkowo nie chcieli wiązać się z tym miejscem na stałe, ale dziś minęło już 7 lat ich służby w naszym zborze. Daniel odnajduje się w wielu rolach. Jako kochający mąż i ojciec, pasjonat muzyki, założyciel zespołu New Heaven, kaznodzieja oraz aktywny członek zboru. Bóg jednak postawił przed nim kolejną funkcję, powołując go na starszego zboru.

Uroczystości ordynacji brata Daniela Kluski odbyła się dnia 14 marca 2015 roku. Ceremonię przeprowadził pastor Jacek Igła.

Bóg powołuje szczególne osoby do służby prowadzenia swojego stada. Jest to zaszczytna funkcja, ale jednocześnie wielka odpowiedzialność. Mając w trosce lud Boży czeka go nie lada wyzwanie, które powinien wypełniać w oddaniu. Starszy to przywódca, który dba, aby zbór był w jedności i dobrej kondycji duchowej. Życzymy Danielowi oraz jego rodzinie wielu błogosławieństw i prowadzenia Bożego.

Korespondent Zborowy