Wielki powrót Pathfinders! Gdyński zastęp złożył harcerskie przyrzeczenie.

Starzy harcerze wyrośli, czas na nowe, młodsze pokolenie! W dniach 16-18 grudnia 2016 roku po dłuższej przerwie nowa drużyna harcerska w Gdyni miała swój pierwszy obóz, a 17 grudnia przeżywaliśmy wspólnie razem z nimi na sobotnim nabożeństwie uroczyste przyrzeczenie i przyjęcie naszych harcerzy: Dumy, Rosti, Jakuba, Zuzi i Bogdana do grona drużyn z Chorągwi Zachodniej. Wkrótce również zastęp zuchów doczeka uroczystego ślubowania o czym z przyjemnością poinformujemy na naszej stronie. Zastępowymi drużyny zostały Ewa Marzec i Maria Chełmińska, a drużynową mama jednej z zastępowych, wieloletnia członkini Pathfinder Polska.

Uroczystość poprowadził komendant Chorągwi Zachodniej brat Grzegorz Świątek, który przybliżył nam idee oraz rodzaj działalności prowadzonych przez ZHA Pathfinder.

ZHA Pathfinder to inaczej Związek Harcerstwa Adwentystycznego Pathfinder, który liczy ponad 2 miliony członków w różnych przedziałach wiekowych na całym świecie (począwszy od 2 roku życia do 19).

W Polsce ZHA Pathfinder działa od 25 lat. Ma swoje drużyny w takich miejscowościach jak: Kraków, Łódź, Warszawa, Podkowa Leśna, Olsztyn, Przemyśl, Jaworzno, Bielsko-Biała, Gdańsk, Poznań, Zielona-Góra, Bydgoszcz, Nowogard, Kołobrzeg, Wrocław, Żory, Lublin, Weluń, Kotlina Kłodzka, Białystok, Czechowice-Dziedzice, Szczecin, Balin oraz od niedawna w Gdynii.

Związek harcerski Pathfinder wziął swoją nazwę z ang. słowa ’’pathfinder”, które oznacza „badacz”, „poszukiwacz ścieżek, dróg”. Młodzi ludzie należący do harcerzy Pathfinder spędzają wspólnie czas wolny na czynnym wypoczynku, przygodzie, poznawaniu różnych technik radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a przede wszystkim na pracy i służbie dla Jezusa Chrystusa, który jest ich jedyną i prawdziwą drogą.

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko lubi przygody oraz chciałbyś aby spędzał czas pożytecznie, wielbiąc tym Pana Boga zapraszamy do naszej gdyńskiej drużyny! Dołącz!