2016-05-07 Wykłady BZ GD (baner)

W dzisiejszych czasach zagadnienia zdrowia stały się niezwykle popularne. Coraz więcej osób jest aktywnych fizyczne, a siłownie i fitness-kluby przeżywają prawdziwe oblężenia.

Wielu ludzi zapomina jednak, że już wiele lat temu naukowcy dowiedli wpływ aktywności fizycznej na długość i jakość życia. Co więcej, zasady zdrowego stylu życia były popularne już w starożytności. Pośpiech i rozwój cywilizacyjny spowodował jednak spadek zainteresowania ludzi tematyką zdrowia. Na szczęście ten trend właśnie się odwraca.

Już za kilka tygodni w Gdyni będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie.Wychodząc na przeciw mieszkańcom Gdyni, Chrześcijańska Służba Charytatywna z Filią w Gdyni oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego przeprowadzi serię wykładów zdrowotnych „Bądź zdrów“.

Uczestnicy spotkań nie będą jedynie słuchaczami kolejnych wykładów. Organizatorzy przewidzieli także możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych (poziom tłuszczu w organiźmie, ciśnienie krwi, obliczanie wskaźniku BMI*) a nawet degustacje wegetariańskich potraw.

Poniżej tematy spotkań:

  1. 7 maja – Zdrowie – czego o nim nie wiem?

  2. 8 maja – Depresja – jak się przed nią chronić?

  3. 14 maja – Uzależnienia – czy jestem wolny?

  4. 15 maja – Aktywność – lekarstwo na wszystko?

  5. 21 maja – Sen – czy odpoczynek ma znaczenie?

  6. 22 maja – Odżywianie – jak zmienić złe nawyki?

  7. 28 maja – Relacje – co mają wspólnego ze zdrowiem?

  8. 29 maja – Zaufanie – źródło radości?

Wykłady będą się odbywać w auli Domu Cech Rzemiosła w Gdyni, przy ulicy 10 lutego 33. Wstęp na wykłady jest WOLNY. Każde spotkanie rozpoczyna się o godzinie 18:00

Przyjdź na spotkania, które przedłużą Twoje życie.!

DK.

* BMI – (Body Mass Index) to wskaźnik wykorzystywany przede wszystkim do oceny ryzyka pojawienia się groźnych chorób: miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu, czy nawet nowotworów.