napisz: info@gdynia.adwent.pl

Witaj,

Ciesze się, że wszedłeś na tą stronę.

Pracę pastora rozpocząłem w 1986 roku będąc jeszcze studentem zaocznym na pierwszym roku Szkoły Biblijnej(dziś WSTH). Pracowałem w Ostrowie Wielkopolskim, Stargardzie Szczecińskim, Szczecinie, Elblągu, Koszalinie, Kołobrzegu, Słupsku, a obecnie pracuję w Lęborku, Gdyni i na Kaszubach. Bardzo mnie pasjonują tematy: Usprawiedliwienie z łaski przez wiarę i Proroctwa Daniela i Objawienia.
Moje hobby to: historia, profilaktyka zdrowia i sport. Jestem wegetarianinem 32 lata i ciągle jestem otwarty na nowe doświadczenia związane z zagadnieniami zdrowia. Sport zawsze był moją pasją. Regularnie gram w tenisa ziemnego, pływam, lubię jeździć na rowerze, codziennie rano gimnastykuję się 15-20 minut.
Moja historia: Ochrzciłem się na Campie w Wiśle 7 lipca 1984. Był to najpiękniejszy dzień mojego życia.  Ochrzciłem się po 2,5 miesiącach znajomości z adwentystami. Nie mogłem sobie znaleźć miejsca w życiu. Pracowałem jako listonosz, sanitariusz, referent, nauczyciel WF, przewodnik muzealny, sprzedawałem warzywa i owoce, a na koniec pracowałem jak aktor Teatru Lalek w Słupsku, a w końcu Pan Bóg powołał mnie na pastora, za co jestem Mu bardzo wdzięczny.
Moje pierwsze nawrócenie było związane z Kościołem Rzymskokatolickim, miałem chyba 18 lat i bardzo pragnąłem Boga, mimo, że nie znałem Biblii i Jezusa, ale wierzę, że wtedy Bóg dotykał moje serce. Dwa razy uczestniczyłem w pielgrzymce do Częstochowy. Przeżyłem osobisty zawód miłosny i kupiłem Biblię od Świadków Jehowy,. Wierzę, że Bóg wtedy tym kierował….i wtedy, gdy zacząłem czytać Biblię, odszedłem od Kościoła RZK. Z Kościołem ADS zetknąłem się w kwietniu 1984 w Słupsku (moje rodzinne miasto) Trafiłem na publiczny wykład o stanie człowieka o śmierci, który zrobił na mnie ogromne wrażenie, brałem udział w lekcjach biblijnych, intensywnie, i ochrzciłem się 7 lipca na Campie w Wiśle….a potem? Potem to już powołanie do pracy w Kościele. Najpierw ewangelista-kolporter, a potem już jako pastor.
Jeżeli masz jakieś pytania – zadzwoń do mnie. Chętnie z Tobą porozmawiam!
tel.: 600 037 545
e-mail: jacekigla@poczta.onet.pl

Jacek